window._wpemojiSettings={baseUrl:"https://s.w.org/images/core/emoji/15.0.3/72x72/",ext:".png",svgUrl:"https://s.w.org/images/core/emoji/15.0.3/svg/",svgExt:".svg",source:{concatemoji:"https://cdn1.fikridal.com/wp-includes/js/wp-emoji-release.min.js?ver=6.5.3"}},function(e,t){var n,r,a;function o(e){try{var t={supportTests:e,timestamp:(new Date).valueOf()};sessionStorage.setItem(n,JSON.stringify(t))}catch(e){}}function i(e,t,n){e.clearRect(0,0,e.canvas.width,e.canvas.height),e.fillText(t,0,0);t=new Uint32Array(e.getImageData(0,0,e.canvas.width,e.canvas.height).data);var r=(e.clearRect(0,0,e.canvas.width,e.canvas.height),e.fillText(n,0,0),new Uint32Array(e.getImageData(0,0,e.canvas.width,e.canvas.height).data));return t.every((function(e,t){return e===r[t]}))}function s(e,t,n){switch(t){case"flag":return!n(e,"🏳️‍⚧️","🏳️​⚧️")&&(!n(e,"🇺🇳","🇺​🇳")&&!n(e,"🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿","🏴​󠁧​󠁢​󠁥​󠁮​󠁧​󠁿"));case"emoji":return!n(e,"🐦‍⬛","🐦​⬛")}return!1}function c(t,n,r){var a=("undefined"!=typeof WorkerGlobalScope&&self instanceof WorkerGlobalScope?new OffscreenCanvas(300,150):e.createElement("canvas")).getContext("2d",{willReadFrequently:!0}),o=(a.textBaseline="top",a.font="600 32px Arial",{});return t.forEach((function(e){o[e]=n(a,e,r)})),o}function p(t){var n=e.createElement("script");n.src=t,n.defer=!0,e.head.appendChild(n)}"undefined"!=typeof Promise&&(n="wpEmojiSettingsSupports",r=["flag","emoji"],t.supports={everything:!0,everythingExceptFlag:!0},a=new Promise((function(t){e.addEventListener("DOMContentLoaded",t,{once:!0})})),new Promise((function(e){var t=function(){try{var e=JSON.parse(sessionStorage.getItem(n));if("object"==typeof e&&"number"==typeof e.timestamp&&(new Date).valueOf()<e.timestamp+604800&&"object"==typeof e.supportTests)return e.supportTests}catch(e){}return null}();if(!t){if("undefined"!=typeof Worker&&"undefined"!=typeof OffscreenCanvas&&"undefined"!=typeof URL&&URL.createObjectURL&&"undefined"!=typeof Blob)try{var a="postMessage("+c.toString()+"("+[JSON.stringify(r),s.toString(),i.toString()].join(",")+"));",p=new Blob([a],{type:"text/javascript"}),u=new Worker(URL.createObjectURL(p),{name:"wpTestEmojiSupports"});return void(u.onmessage=function(n){o(t=n.data),u.terminate(),e(t)})}catch(a){}o(t=c(r,s,i))}e(t)})).then((function(e){for(var n in e)t.supports[n]=e[n],t.supports.everything=t.supports.everything&&t.supports[n],"flag"!==n&&(t.supports.everythingExceptFlag=t.supports.everythingExceptFlag&&t.supports[n]);t.supports.everythingExceptFlag=t.supports.everythingExceptFlag&&!t.supports.flag,t.DOMReady=!1,t.readyCallback=function(){t.DOMReady=!0}})).then((function(){return a})).then((function(){var e;t.supports.everything||(t.readyCallback(),(e=t.source||{}).concatemoji?p(e.concatemoji):e.wpemoji&&e.twemoji&&(p(e.twemoji),p(e.wpemoji)))})))}((window,document),window._wpemojiSettings);
/(trident|msie)/i.test(navigator.userAgent)&&document.getElementById&&window.addEventListener&&window.addEventListener("hashchange",(function(){var t,e=location.hash.substring(1);/^[A-z0-9_-]+$/.test(e)&&(t=document.getElementById(e))&&(/^(?:a|select|input|button|textarea)$/i.test(t.tagName)||(t.tabIndex=-1),t.focus())}),!1); document.querySelector('.skip-link[href="#content"]').addEventListener("click",(function(){var t=document.querySelector("#content #blog-posts, #content .colibri-single-post-loop"),e=document.querySelector('[data-colibri-component="navigation"]');if(t){var i=t.getBoundingClientRect().top;if(e&&!window.colibriNavStickyOpts){var o=e.getBoundingClientRect();i-=o.height}setTimeout((function(){window.scrollTo(0,i)}),0)}else if(e&&!window.colibriNavStickyOpts){var n=-1*(o=e.getBoundingClientRect()).height;setTimeout((function(){window.scrollBy(0,n)}),0)}})); !function(){NodeList.prototype.forEach||(NodeList.prototype.forEach=function(t){for(var o=0;o<this.length;o++)t.call(this,this.item(o))});var t=document.querySelector('[data-colibri-navigation-overlap="true"], [data-colibri-component="navigation"][data-overlap="true"]');if(t){var o=document.querySelectorAll(".h-navigation-padding");o.length&&o.forEach((function(o){o.style.paddingTop=t.offsetHeight+"px"}))}}();
Web Hosting

Web Hosting

Sevgili arkadaşlar,

Uzun zamandır veri merkezi teknolojileri konusunda hizmet vermekte olan Dal Bilgi Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri Ticaret Anonim Şirketi olarak artık hosting sektöründe de yer almamız gerektiğine karar verdik. 2020 yatırımlarımızı bu yönde şekillendirdik ve önümüzdeki haftalarda bol bol reklamlarımızı göreceğiniz aşağıda da detaylarını verdiğim alanlarda dalnet kalitesi ile hizmetlerimiz başlayacaktır.

Neden Hosting Sektörüne Girmeye Karar Verdik?

Aslında sorunun cevabı basit, biz yıllardır kurumsal alanda bu hizmetleri zaten sağlıyorduk, aynı kaliteyi son kullanıcılara da getirebileceğimize inandık. Teknik olarak yeterliliğimiz tam ve hazırken bununla yetinmedik diğer veri merkezi ve hosting firmalarından değerli çalışma arkadaşlarımızı ekibimize dahil ettik. Aslında yeni sezonda yani Eylül ayı ortalarında bitirmeyi planladığımız bu hizmetlerin bir çoğunu Covid19 sayesinde çok daha kısa sürede bitirdik. Burada yazılım ekibimizi, sistem ekibimizi, network ekibimizi ve teknik destek ekibimizi ayrıca kutlarım. Satış ekibimizin değerli üyeleri hem global pazarda firmamızı tanıtacak hamleler yaptılar hem de sitemizin yabancı dillere çevrilmesinde ciddi katkı sağladılar. İnsanların psikolojilerinin dahi bozulduğu böyle bir süreçte tüm konsantrasyonlarını projelerimizde yoğunlaştırdılar.

Hosting Konusunda Ne Gibi Farklarımız Var?

Her zaman söylediğim gibi dalnet’te müşteri memnuniyeti önemlidir. Hizmet sektörünün içerisinde büyümüş ve tam 21 yıl bu sektöre hizmet etmiş biri olarak kötü hizmete asla tahammülüm yok. Herhangi bir müşterimiz haklı bir sebeple şikayet iletirse bizim tarafta ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Müşteri memnuniyetinin yanında teknik anlamda elimizdeki projeler vesilesi ile memleketten bir hayli ileride olduğumuzu düşünüyorum. Bu teknolojileri hosting alt yapılarımıza da uyguladık. Örneğin ZFS’nin hızını ve yedekliliğini, CDN teknolojilerinin dağıtık yapılarını vb. Böylelikle hem müşteri memnuniyeti anlamında farklı duygular yaşatırken hem de teknik olarak doyum sağlamanızı istiyoruz.

Hangi servisleri vereceğiz?

Öncelike WordPress Hosting konusunda çok iddialı olduğumuzu söyleyebiliriz, Litespeed, LSCache, Cyberpanel, Cpanel, Softaculous ve CDN karışımı güçlü bir alt yapı hazırladık. İhtiyacınıza göre panel seçeneğini ayarlayıp bir kaç tıkla kurulumu yapabilirsiniz. Ayrıca başka firmalardan taşınma işleri tamamen bize ait. Teknik ekip tarafında WordPress Uzmanları şeklinde bir ekip oluşturduk. Kısa sürede temadan eklentiye kadar her alanda destek vermek istiyoruz. WordPress Hosting paketlerimizi hem içerik hem fiyat yönünden incelemenizi öneririm.

WordPress konusunda bir adım öteye giderek WordPress Bayi Hosting hizmetini de oluşturduk. Burada ajanslar, webmasterlar başlıca hedef kitlemiz. Tüm müşterilerini tek panelden yönetebilecekleri bir alt yapı hazırladık.

Bulut Sunucu tarafında Amazon kadar olamasak bile Digital Ocean’a rakip olacağımız kesin, zira ZEUS projemizde uçtan uca tüm otomasyonuyla bulut sistemimizi tamamlıyoruz. Auto Scale, Load Balancer, Private Cloud seçenekleri başlıca yetenekleri olurken tamamen otomasyon üzerinden ilerleyecek bir yapıdan bahsediyorum. Zeus aslında tam bir datacenter management yazılımı oluyor, sadece cloud server sistemi için değil, CDN sistemimiz için, hosting sistemimiz için, kabinlerde kullandığımız elektrik için dahi bir yapı olarak düşünün. Üzerine moduler olarak her servis için yazılımlar ekleyip tamamen kendimize ait bir alt yapı ile piyasada oynamak istiyoruz.

Yine son hizmetlerimizden biri olan Yönetilen Sunucular ile sunucu ihtiyaçlarınızda teknik olayları olduğu gibi dalnet’in profesyonel ekibine bırakabilirsiniz. Böylelikle işlerinize odaklanırken sunucularınızın performanslı ve güvenli çalışmalarını sağlayabilirsiniz.

Kısacası dalnet tarafında hem yazılımsal hem sistemsel ve networksel değişimler devam ediyor. 2020 yılı içerisinde hosting sektöründe adımızdan söz ettireceğimize inanıyorum.

Destekleriniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Fikri DAL

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

document.getElementById("ak_js_1").setAttribute("value",(new Date).getTime());

window.hugoFrontendData=[];